בקרו אותנו ב           
צרו קשר: 074-7030166
   

מעבר בין חברות ביטוח

בעת העברת מבוטח  בביטוח בריאות מחברת ביטוח לחברה אחרת מה חשוב לדעת?

כידוע, במעבר ביו חברות ביטוח נדרש המבוטח למלא הצהרת בריאות מלאה.
הצהרה זו היא קריטית למיצוי זכויותיו ונדרשת הקפדה יתרה על מילוי מהימן ומדויק של הצהרת הבריאות החדשה.

עד כאן אין חדש תחת השמש. 
הצהרת בריאות מדויקת ואמינה היא קריטית בכל רכישת ביטוח.
אולם, במעבר בין חברות ביטוח בעיקר כשמדובר בפוליסות ותיקות, עשויים להתרחש "כשלים" בנושא הצהרת הבריאות הנובעים בין היתר מפערי הזמן והבנת המושג "רצף ביטוחי" או ביטול תקופת אכשרה, אלו מחייבים הקפדה יתרה בנושא הצהרת הבריאות.

איפה יתכנו כשלים?
 • אחד הכשלים הנפוצים באים לידי ביטוי לעיתים בחוסר ההבנה של הלקוח כי אין רצף ביטוחי בין חברות הביטוח בנוגע לכיסויים חופפים, אם השתנה מצב בריאותו!
  בביטוח החדש כל תביעה תיבדק "בציציות" בתיק הרפואי של המבוטח ולא רק על בסיס הצהרת הבריאות שמילא. לכן, שינויים במצבו הבריאותי גם אם הם "לא מהותיים" לדעתו של המבוטח, יובאו בחשבון.
  בעת מילוי הצהרת הבריאות, ככל שהפוליסה הקודמת ותיקה יותר, ההסתמכות על כושר הזיכרון של המבוטח היא בעייתית, שכן עליו לזכור בדקדקנות שינויים שחלו במצבו הבריאותי לאורך השנים, ועל כן מומלץ לבקש מהמבוטח להשיג סיכום רפואי מרופא משפחה על מצבו הבריאותי מאז שרכש את הפוליסה הישנה.
   
 •  תקופת אכשרה - זו מתבטלת על כיסויים חופפים – רק בתנאי שמצבו הבריאותי תקין לחלוטין.  במעבר מחברה ביטוח אחת לאחרת, נקבע כי תקופת האכשרה מתבטלת על הכיסויים החופפים, בהנחה שמצבו הבריאותי של המבוטח לא השתנה.
   
 • שינוי בהצהרת  הבריאות בתקופת ביניים- בין תאריך החתימה על הצהרת הבריאות החדשה לבין תאריך תחילת הביטוח החדש בפועל.לעיתים מדובר על מספר שבועות עד שהביטוח החדש נכנס לתוקף.
  מה חשוב לזכור?
 1. בתקופת הביניים יש לוודא כי המבוטח עדין מבוטח בביטוח הישן ומשלם עבורו.
 2. כל שינוי במצבו הבריאות בתקופת הביניים מחייב עדכון של הסוכן את חברת הביטוח (החל מבדיקה פשוטה ועד לאבחון חדש) על מנת שתביעה עתידית לא תיפול בין הכיסאות. אם חל שינוי כלשהו לעיתים יומלץ להשאיר את התוכנית הקודמת.

לסיכום, במעבר פוליסות מחברה לחברה, כאשר המבוטח מנתק רצף ביטוחי של פוליסה עם ותק יש להקפיד הקפדה יתרה בנושא שינויים במצב בריאותו של המבוטח..
יש לוודא כי לא מבטלים פוליסה קודמת לפני תחילתה בפועל של הפוליסה החדשה. הסוכן גם נדרש ליידע את המבוטח שכל שינוי במצבו הבריאותי, מרגע מילוי הצהרת הבריאות ועד למועד תחילת הביטוח בפועל, עשוי להשפיע על המועד הרצוי לביטול הפוליסה הקודמת.
 

סוכני ביטוח, רוצים לדעת יותר על ביצוע נכון, מדויק ואחראי של שחלופים, והמרות?
מעוניינים להיות בקיאים בתנאים והמצבים בהם כדאי לעבור בין חברות ומתי מוטב להישאר באותה חברת ביטוח?
מתי נכון לעבור לפוליסות רפורמה?
אילו פוליסות לא מומלץ לבטל כי יש בהן כיסויים יקרי ערך?
מתי ואיך לבצע שדרוגים לפוליסות ועוד?
הצטרפו  לקורס "מאסטרים לניהול סיכוני פרט" מתחילים ב 4 בנובמבר.
כל המידע בסילבוס>>>>

מובהר כי המידע המבוא באתר מבטא את מיטב הבנתם של המעורבים בכתיבתו, ואין לראותו כמידע שלם  וממצה.  מידע זה אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ולהתייעצות עם יועצים משפטיים מקצועיים, באשר לכל עניין ומקרה, לגופם.
 
  לפרטים, התקשרו:
 משרד: 074-7030166  
 נייד: 058-6563602    

הנך מאשר בזאת קבלת חומר פרסומי ממרכז שפיס היימן